رئیس سازمان لیگ درمصاحبه ای به تعامل با صدا و سیما اشاره کرده بود که همین مسئله انتقاداتی را در پی داشت بویژه بعد از به تاخیر افتادن مسابقه پرسپولیس – راه آهن از هفته هشتم لیگ برتر.
*فکر نمی کنید تغییر زمان ناگهانی مسابقات لیگ بخاطر پخش یک مسابقه از لیگ انگلستان به اعتبار لیگ مان خدشه وارد می کند؟
-بازی ساعت ۱۸:۳۰ بود و درساعت ۱۹:۳۰ برگزار شد؛ چه خدشه ای به لیگ وارد شد؟ کلام اثر منفی را شما شاهد بودید. اتفاقا تماشاگران راحت تر خودشان را به استادیوم رساندند. شما این را در نظر بگیرید که دوستداران فوتبال در کشورما ن از تماشای مسابقه منچستریونایتد- منچستر سیتی لذت بردند.
بنده خودم هم آن مسابقه را به طور کامل دیدم و لذت بردم و بعد هم به تماشای مسابقه پرسپولیس – راه آهن نشستم. آیه که نازل نشده بود بازی سر ساعت ۱۸:۳۰ برگزار شود!
*یعنی لیگ ما بایدآنقدر انعطاف داشته باشد که هرگاه صدا و سیما دلش خواست برنامه آن را تغییر دهد؟
-ببین، یک زمان تلویزیون مسابقات را مجانی پخش می کرد اما الان به ما پول می دهد و می خواهد از کنار تبلیغات درآمدزایی کند پس ما هم باید با آنها تعامل داشته باشیم.
*اتفاقا ما درباره همین تعامل با شما بحث داریم؟
-بفرمائید
*چرا فقط در کشور ما این اتفاقات می افتد و ناگهان صدا وسیما برنامه لیگ را تغییر می دهد و یا وسط یک مسابقه فوتبال اخبار پخش می کند؛ اوج شاهکار آقایان هم که عدم پخش بازی استقلال تهران – استیل آذین بود.
-ببین، مسئولان صدا و سیما به ما گفتند چون حق خش مسابقات لیگ انگلستان را دارند بازی پرسپولیس – راه آهن یک ساعت دیرتر برگزار شود.
*اگر قبول نمی کردید چه اتفاقی می افتاد؟
_ یک نیمه از بازی پرسپولیس – راه آهن را پخش نمی کردند.
*مگر سازمان لیگ با صدا و سیما قرار داد نبسته است؟
-چرا
*خب آنها موظف بودند بازی پرسپولیس – راه آهن را پخش کنند .
-آنها به ما گفتند اگر بازی پرسپولیس دیرتر برگزار نشود یک نیمه آن را پخش نمی کنند اما حق پخش آن را به طور کامل به ما می پردازند.
*البته این اپیدمی غلط در گذشته و در زمان ریاست محمد دادکان شکل گرفت.
-همین الان عده ای می گویند بازی های لیگ را بعد از اذان مغرب برگزار کنیم.
*یک موضوع دیگر اینکه زمان دقیق مسابقات لیگ انگلستان از مدتها قبل مشخص بود و هم صدا و سیما و هم سازمان لیگ می توانستند زودتر درباره بازی پرسپولیس – راه آهن تصمیم بگیرند؛ نمی شد؟
-چرا، اما خب ما درجریان نبودیم، از این پس سعی می کنیم از قبل چنین مسائلی را در نظر بگیریم. البته بنده با آقایان انصاریفرد هم درباره تاخیر بازی هماهنگ کرده بودم.
*اگر آنها مثل واعظی آشتیانی زیر بار نمی رفتند چه می شد؟
-ما هم نمی توانستیم بازی را به تاخیر بیندازیم.
شما روی این موضوع حساس شده این در حالیکه قبلا بازیهای لیگ را یک روز یک روز جابه جا می کردند.

log
کد ماوس