داوری داربی ۶۷ یکی از مبهم ترین نقاط این مسابقه است که زیر سایه حواشی پرسپولیس پنهان شده است.فدراسیون فوتبال وانمود می کند هیچ مشکلی از این لحاظ وجود ندارد و گزینه های زیادی برای قضاوت این بازی حساس صف کشیده اند.
بسیاری از کارشناسان داوری اما معتقدند در حال حاضر از نظر فنی تنها مسعود ترکی و سعید مظفری زاده توانایی قضاوت در داربی را دارند و حضور سایر گزینه های اعلام شده از سوی کمیته داوران چه بسا این بازی را به جنجال بکشد. با توجه به درگیری ترکی و مظفری زاده با مسابقات و کلاس های بین المللی در تاریخ دهم مهر ماه کمیته داوران از ابتدا مخالفت خود را با این تاریخ اعلام کرده بود اما وقتی شورای تامین با برگزاری مسابقه در تاریخ مورد اشاره موافقت کرد اعتراض کمیته داوران چندان جدی گرفته نشد.حالا با توجه به سفر مسعود مرادی به چین کمیته داوران تنها هدایت ممبینی و خداداد افشاریان را برای قضاوت در این بازی در اختیار دارد و تردیدهای بسیاری در خصوص توانایی های آنها جلب نظر می کند.  

در مسابقه ای که پرسپولیس کاملا انتحاری ظاهر خواهد شد و استقلال فرصت را برای از پیش رو برداشتن حریف بحران زده مغتنم می شمارد تنها یک سوت اشتباه برای به جنجال کشیده شدن بازی کفایت می کند. داوری داربی ۶۷ یکی از ابهام برانگیز ترین نکات آن است و شاید فدراسیون مجبور شود از داربی بعدی دوباره از داوران خارجی استفاده کند. 

 

log
کد ماوس